Tre banditë të kapur në kamera duke e përdhunuar me radhë një grua në rrugë

Tre banditë të kapur në kamera duke e përdhunuar me

Viktima, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ishte duke ecur nëpër qendër të qytetit Barking rreth orës 6 të mëngjesit të 10 korrikut, kur ajo u afrua nga banda e burrave.

Miguel Cino, 20 vjeç, Devon Cato, 20 vjeç dhe Nizandro Caimanque, 21 vjeç, i bënë presion gruas në rrugicë, ku secili e përdhunonte me radhë. E mbijetuara nuk mban mend sulmin.

Policia u lajmërua për sulmin nga një roje sigurie, e cila e pa atë duke ndodhur përmes kamerave të sigurisë në vendin e punës së tij.

Punonjësi u dha oficerëve të reja ndërsa ata nxituan në vendngjarje - një orë më vonë të tre burrat u arrestuan dhe u akuzuan për përdhunim.

Rreshteri detektiv Harry Nunez nga Ekipi i Shkeljeve të Rënda Seksuale të Zonës Lindore tha: “Ky ishte një sulm mizor ndaj një gruaje të re, e cila ishte në shënjestër dhe iu nënshtrua dhunës së vazhdueshme, serioze seksuale.

“Dëshiroj të njoh guximin e viktimës që e ka mbështetur këtë hetim gjatë gjithë kohës. Veprimet e ndërmarra në fillim të hetimit nga policia për të siguruar prova kyçe si mjekësia ligjore dhe kamerat ishin gjithashtu thelbësore në ndërtimin e një çështjeje përfundimtare kundër njerëzve të këqij përgjegjës për këtë krim të tmerrshëm dhe të neveritshëm."

Duke u paraqitur në Gjykatën e Kurorës Snarsbrook më 13 mars, të tre burrat u shpallën fajtorë për përdhunim.

Miguel Clino, 20 vjeç, nga Norfolk Road, Barking u dënua me tetë vjet burgim. Devon Cato, 20 vjeç, nga Boundary Road, East Ham, u dënua me shtatë vjet burgim.

Nizandro Caimanque, 21 vjeç, nga Central Park Road, East Ham, u dënua me shtatë vjet e gjashtë muaj burgim.

EMISIONET