Tragjedi të njëpasnjëshme në Francë, humb jetën 19-vjeçari. Ra nga çatia e një ndërtese gjatë trazirave

Tragjedi të njëpasnjëshme në Francë, humb jetën

Për një ditë tjetër Franca është në trazira pas vrasjes së një 17-vjeçari nga policia. Siç u bë e ditur, një 19-vjeçar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e së enjtes në Seine-Maritime, pasi ka rënë nga një lartësi prej 5 metrash.

I riu ishte në çatinë e një supermarketi kur dyqani ishte në qendër të trazirave. Ai u dërgua me vdekje truri në spital dhe pak orë më vonë u njoftua për vdekjen e tij.

“Mund të konfirmoj se një i ri vdiq këtë pasdite pasi u rrëzua nga një çati që ishte ngjitur me një djalë tjetër”, tha prokurori publik i Rouen për RTL.

Njëkohësisht në një video në rrjetet sociale shihet një makinë që “mbytet” në një dyqan Lidl në Francë, megjithatë nuk është sqaruar nëse bëhet fjalë për godinën nga e cila ka rënë 19-vjeçari nga një lartësi prej 5 metrash.

Në të njëjtën kohë, duke u kthyer me nxitim në Paris nga Samiti i Brukselit, presidenti francez, Emmanuel Macron , njoftoi masa shtesë për të zbatuar rendin, pas një takimi urgjent ndërministror, ​​pasi situata në vendin e tij mbetet ende. eksploziv pas vdekjes së një 17-vjeçari franko-algjerian nga zjarri i policisë.

Duke folur për vrasjen e Naelit të martën në mëngjes, Macron denoncoi “shfrytëzimin e papranueshëm të vdekjes së adoleshentit”, duke iu referuar incidenteve në Paris dheshpalli masa për të shtypur mobilizimet . Veç kësaj, ai tundi gishtin ndaj prindërve duke u kërkuar që të mblidhnin fëmijët e tyre.

EMISIONET