Publikohet VIDEO e frikshme, sulmuesi e goditi me çekiç në kokë bashkëshortin e Pelosit në sy të policisë

Publikohet VIDEO e frikshme, sulmuesi e goditi me çekiç në

Paul Pelosi, bashkëshorti i Nancy Pelosi, u sulmua me çekiç nga një burrë që hyri në shtëpinë e çiftit në San Françisko

Gjykata e Lartë e San Franciskos publikoi videon e sulmit me çekiç ndaj Paul Pelosit, bashkëshorti i ish-kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, ngjarje e ndodhur në tetor të vitit të shkuar.

Ngjarja u regjistrua nga kamerat e trupit të oficerëvë të policisë që shkuan në rezidencën Pelosi në San Francisko pas një telefonate të marrë nga autoritetet.

Pamjet tregojnë policinë e cila mbërrin në rezidencën e Pelosit dhe troket në derë. Paul Pelosi e hap derën dhe pas tij është agresori që mban në dorë një çekiç.

 Policia i thotë të dyshuarit të lëshojë objektin, por ai e përdor atë për të goditur Pelosin në kokë.

Më pas policia hyn në shtëpi dhe e arreston burrin.

Sulmuesi, David DePape, kishte hyrë në shtëpinë e Nancy Pelosit duke kërkuar vetë kongresmenen demokrate.

Megjithatë ai gjeti vetëm burrin e saj, të cilin e mbajti peng për disa kohë.

Një kamera sigurie kapi momentin kur DePape theu një dritare për të hyrë në shtëpinë e Pelosit.

Thirrja e Paul Pelosit për ndihmë ndaj autoriteteve u bë gjithashtu publike.

shba sulmi me cekic nancy pelosi

EMISIONET