Paralajmërim pasi adoleshenti kalon dhjetë ditë në koma dhe gati vdes nga gripi

Paralajmërim pasi adoleshenti kalon dhjetë ditë në koma dhe

Një ish- infermiere ka ndarë imazhe tronditëse të djalit të saj në gjendje kome dhjetë ditore - kur ai gati vdiq pasi u sëmur nga gripi .

Jack Hollingsworth, 19 vjeç, u dërgua me urgjencë në spital pasi u bë shumë keq në shtëpi pasi u kontraktua nga gripi i cili u shndërrua në pneumoni.

Mami Claire tani po u kërkon njerëzve që të marrin vaksinat e gripit, pasi sëmundja e Jack demonstroi se si një person mund të mposhtet nga gripi "pasi të arrijë një pikë që sistemi i tyre imunitar digjet".

Claire, nga Llangristiolus në Anglesey, Uellsi tha se fillimisht kishte menduar se djali i saj kishte Covid, por testi doli negativ. Ajo e dinte se diçka nuk shkonte seriozisht kur temperatura e Jackit u rrit dhe rrahjet e zemrës së tij u bënë shumë të shpejta.

Mamaja e tmerruar mendoi se mund ta humbiste Jackin dhe e çoi atë në Departamentin e Urgjencës së Ysbyty Gwynedd më 15 dhjetor.

Jack u dërgua në kujdesin intensiv ku mjekët e futën në koma.

Claire, një ish-infermiere, tha: "Jack nuk ishte mirë për disa ditë, të gjithë menduam se ishte një ftohje e keqe apo edhe Covid.

“Testi Covid doli negativ dhe nga fundi i javës u bë më i sëmurë, kishte temperaturë shumë të lartë dhe rrahje shumë të shpejta të zemrës.

Claire tha se duke parë djalin e saj në një gjendje të tillë ishte "momenti më i keq" i jetës së saj.

Rezultatet e testit zbuluan se Jack ishte infektuar me grip, i cili ishte zhvilluar në pneumoni. Ai kaloi dhjetë ditë në koma.

Mjekët thanë se kishte raste që kishin frikë se ai do të vdiste./Tha Mirror/

EMISIONET