Pamjet me dron tregojnë shkatërrimin që la pas tërmeti në Turqi dhe Siri

Pamjet me dron tregojnë shkatërrimin që la pas tërmeti

Pamjet me dron tregojnë shkallën e shkatërrimit në Turqi dhe Siri të shkaktuar nga tërmetet.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë thotë se 6,445 njerëz janë shpëtuar nga ndërtesat e shembura pas tërmeteve të së hënës.

Agjencia tha se të paktën 5,606 ndërtesa janë shkatërruar pasi tërmetet goditën Turqinë juglindore.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Al Jazeera English (@aljazeeraenglish)

termeti ne turqi termeti ne siri

EMISIONET