Gati 30 fluturime janë anuluar ose vonuar në aeroportet e Moskës për shkak të motit të keq

Gati 30 fluturime janë anuluar ose vonuar në aeroportet e Moskës

Gati 30 fluturime janë vonuar ose anuluar për shkak të shiut të dendur dhe stuhive në tre aeroportet e Moskës; Vnukovo, Domodedovo dhe Sheremetyevo.

Tre fluturime u vonuan, 10 u anuluan në Aeroportin Vnukovo; shtatë fluturime u vonuan dhe katër u anuluan në aeroportin Domodedovo; tre fluturime u vonuan në aeroportin Sheremetyevo.

Më herët filloi një rrebesh i madh dhe një stuhi në Moskë. Reshjet kanë vërshuar në pjesën qendrore, perëndimore, jugore dhe lindore të kryeqytetit.

EMISIONET