5 të vdekur nga shpërthimi në një fabrikë kimike në Kinën lindore

5 të vdekur nga shpërthimi në një fabrikë kimike

Pesë persona u vranë dhe një u plagos pas një shpërthimi në një fabrikë kimike në qytetin Liaocheng, provincën Shandong të Kinës lindore, thanë autoritetet lokale.

Incidenti ndodhi në zonën e prodhimit të peroksidit të hidrogjenit të Luxi Chemical Group.

I plagosuri është dërguar për mjekësor në spital. Një person është ende i zhdukur, ndërsa përpjekjet e kërkim-shpëtimit janë në vazhdim.

Zjarri është shuar, ndërsa po hetohet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

EMISIONET