Vranësira dhe ngrica, temperatura nën zero - Ja parashikimi i motit për këtë fundjavë

Vranësira dhe ngrica, temperatura nën zero - Ja parashikimi i motit

Fundjava pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qendrueshme, por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

EMISIONET