Temperatura të larta dhe erëra, ja parashikimi i motit për sot

Temperatura të larta dhe erëra, ja parashikimi i motit për sot

Këtë të hënë orët e paradites do të mbeten me kthjellime ne bregdet dhe zonat e ulëta, por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta paraqiten zonat malore.

Pas mesditës,  pritet që vranësirat të shfaqen në pjesën më të madhe të vendit, por nuk priten reshje në territor. Gjatë natës; vranësirat mbeten preznete po ashtu edhe lagështira e lartë në ajër do të rritet.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.  Era do te fryjë e mesatare me shpejtësi deri në 38 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

 

EMISIONET