SPAK shmang sjelljen në gjykatë të Nuredin Dumanit, i shkon në spital. Ja çfarë ndodh me Hoxhajn

SPAK shmang sjelljen në gjykatë të Nuredin Dumanit, i shkon

Nuredin Dumani nuk u soll në gjykatën e Posaçme për tiu komunikuar masa e sigurisë. SPAK shmangu sjelljen e tij në gjykatë duke ia komunikuar masën e sigurisë në spital ku dhe ndodhet i shtruar.

Dëshmia e Nuredin Dumanit dhe mikut të tij Hoxhaj çoi në zbulimin e një sërë krimesh të rënda që kanë ndodhur ndër vite si dhe firmosjen e 32 urdhërarresteve në kuadër të operacionit “Plumbi i Artë”

Bashkëpunëtorit të drejtësisë iu komunikua masa në spital informon gazetarja e Ora News, Keti Banushi.

 

Edhe masa e sigurisë për mikun e tij Henrik Hoxha është bërë më vete duke shmangur takimin me të arrestuarit e tjerë në kuadër të operacionit "Plumbi i Artë".

Nuredin Dumani ndodhet në spital prej 29 marsit 2022 kur dhe u arrestua pasi mbeti i plagosur në një atentat të inskenuar afër Elbasanit.

 

9 masat e sigurimit që janë ekzekutuar në burg, me 19 maj 2022

1. Nuredin Dumani, 35 vjeç
2. Henrik Hoxhaj, 40 vjeç
3. Altin Ndoci, 35 vjeç
4. Erion (Andrea) Alibej, 36 vjeç
5. Skerdi Tasi, 31 vjeç
6. Elvis Koçi (Çaushllari), 30 vjeç
7. Ilirian Feci, 47 vjeç
8. Enver Diva, 43 vjeç
9. Besjan Xhixha, 31 vjeç

Të arrestuarit 19 maj 2022
9 masa sigurimi “Arrest në burg” në ngarkim të shtetasve, të cilët u arrestuan gjatë operacionit:

1. Ardjan Uzuni, 56 vjeç
2. Leonard Palushi, 41 vjeç
3. Gentian Sharra, 48 vjeç
4. Fatos Gosa, 54 vjeç
5. Florenc Çekrezi, 35 vjeç
6. Petrit Qoli, 51 vjeç
7. Agron Qoli, 52 vjeç
8. Agron Qafa, 48 vjeç
9. Asllan Plaku, 30 vjeç

Ne arrati

1.Eljo (Ervis) Bitri,

2.Festim Qoli,         

3.Alban Bengasi,

4.Ervis Martinaj,

5.Elvin Merlika

6.Alket Xhixha

7. Marjus (Suel) Lulaj (Çela),

8.Agron (Kamber) Mehja,

9. Aleks Çela alias (Tom Qorri),

10. Talo Çela,

11. Agim Gjini,

12.Mikael Qosja (Kamami) (Stefo),

13. Florenc Çapia

14. Abedin Mama (Dine Çami)

 

EMISIONET