Situatë dramatike në Mamurras, flakët përfshijnë vendin, asnjë zjarrfikëse në vendngjarje

Një vatër zjarri ka përfshirë Mamurrasin.

Siç shihet në një video që të siguruar nga Ora News, flakët kanë përfshirë dhjetëra metra shkurre, ndërkohë tymi ka mbuluar vendin.

Ndërkohë që makinat kanë mbetur të bllokuara, pasi zjarri është shumë afër rrugës kryesore, çka bën të pamundur kalimin e automjeteve nga ana tjetër e rrugës.

Edhe pse tymi ka mbuluar vendin, dhe flakët përhapen me shpejtësi, në vendngjarje nuk shihet asnjë zjarrfikëse.

EMISIONET