Saimir Tahiri humbet të atin, mesazhi prekës nga qelia i ish-ministrit: O ba, si nuk më prite

Saimir Tahiri humbet të atin, mesazhi prekës nga qelia i

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, postoi një mesazh, duke lajmëruar se babai i tij, Bashkimi, është ndarë nga jeta. Babai i tij ishte farmacist.

Reagimi i plotë i Tahirit

Saimir Tahiri humbet të atin, mesazhi prekës nga qelia i

O ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.

Të ndritë shpirti atje lart!

Mua më bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa herë bëhesha gati, po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më dëgjon më:

Të dua shume Ba!

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Përgjithmonë!

saimir tahiri ish-ministri

EMISIONET