Rama: Teatri Kombëtar ishte paçavure, i vetmi problem që kam është që nuk e prisha dot më parë

Kryeministri Rama e ka thyer në vëmendje prishjen e Teatri kombëtar gjatë në replike më ish-kryeministrin Sali Berisha në Kuvend.

Ai tha se për Teatrin, i vetmi problem që ka është që nuk e prishi dot më parë, madje duke e cilësuar si një paçavure.

Edi Rama: Thatë që stadiumi "Qemal Stafa" ishte ikonë. Ishte në fakt sheshi i përdhunimit të një ikone. Nuk e di a do të shkoni në stadium. Do e shikoni ikonën, e keni aty. E vetmja gjë autentike e arkitektit dhe e ndërtuar nga italianët, është aty. Pjesa tjetër ishte shto ujë e shto miell. Nuk kishte lidhje me ikonën italiane. Ishte non grata nga UEFA. Për Teatrin, i vetmi problem që kam është që nuk e prisha dot më para. Paçavure atje. Atje nuk pranonte asnjë trupë e huaj që të vinte dhe të luante. Njësoj si në stadium. 

EMISIONET