Shkodër, bie nga kalaja e Rozafës, humb jetën turisti slloven

Shkodër, bie nga kalaja e Rozafës, humb jetën turisti slloven

Një shtetas slloven ka humbur jetën teksa vizitonte kalanë e Rozafës në Shkodër. 65 vjeçari dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht teksa ishte duke vizituar kalanë e Rozafës në Shkodër.

Njoftimi i policisë Shkodër:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e Rozafës.

65-vjeçari është dërguar menjëherë në spital, por për shkak të dëmtimeve të marra në kokë, ka humbur jetën.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për sqarimin dhe për dokumentimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje aksidentale.

EMISIONET