Përndiqte prej 2 muajsh të miturën, arrestohet 20-vjeçari

Përndiqte prej 2 muajsh të miturën, arrestohet 20-vjeçari

Ditën e sotme, Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Patos arrestuan në flagrancë shtetasin F. Sh., 20 vjeç, pasi ky i fundit dyshohet se ka përndjekur për një periudhë 2 mujore, një të mitur.

Njoftimi i DVP Fier:

Ndërkohë, DVP Fier jep njoftim për dy ngjarje të tjera.

DVP Fier/ Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, dhe po punohet për kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim policor, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier, referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. M., 22 vjeç, banues në Fier, pasi nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua, një sasi e vogël lënde e dyshuar narkotike, cannabis sattiva.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Patos arrestuan në flagrancë shtetasin F. Sh., 20 vjeç, banues në Fier pasi dyshohet se ka përndjekur për një periudhë 2 mujore, një shtetase 17 vjecare.

Po këta specialistë shpallën në kërkim policor shtetasin E. T., 46 vjeç, banues në Patos, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

EMISIONET