Mot i paqëndrueshëm, vranësira dhe shi, ja sa do shkojnë temperaturat

Mot i paqëndrueshëm, vranësira dhe shi, ja sa do shkojnë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit e me vranësira në shtim kryesisht në orët e mesditës e në vazhdim duke përfshirë të gjithë territorin.

Reshjet e shiut të herëpashershme e me intensitet të ulët deri në mesatar do të bëhen prezente në orët e pasdites.

Në orët e mbrëmjes reshjet do të fitojnë intensitet deri në mesatar hera herës ne formën e shtrëngata e me shkarkesa elektrike. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Era do të fryjë intensive me drejtim juglindje – jug me shpejtësi mesatare 3-12 m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era bëhet intensive me shpejtësi 15-20m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë  i forcës 4-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Mot i paqëndrueshëm, vranësira dhe shi, ja sa do shkojnë

EMISIONET