Aksident fatal në aksin Rrogozhinë-Lushnje, furgoni përplas për vdekje një grua, po kalonte trafikndarësen e betonit

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në autostradën Rrogozhinë-Lushnje në fshatin Dushk.

Mësohet se një mjet transporti mallrash tip furgon, ka goditur një grua rreth të 60-ve ende e paidentifikuar, e cila ka ndërruar jetë në vend.

Viktima ka qenë duke kaluar autostradën mbi trafikndarësen e betonit është përplasur nga furgoni. Shkak është bërë edhe errësira.

Drejtuesi i furgonit është shoqëruar nga policia dhe po pyetet për rrethanat, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i Policisë Lushnjë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor "Çermë-Lushnjë", në fshatin Dushk, automjeti tip "Benz" që drejtohej nga shtetasi O. Gj., 30 vjeç, ka aksidentuar një këmbësore (dyshohet endacake), e cila ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit dhe identifikimin e shtetases që ka ndërruar jetë.

EMISIONET