Me sytë drejt ndihmave, 54-vjeçarja: Më ndihmoni për hir të vajzës së sëmurë

Vuajtjet për Feride Ismailin duket sikur nuk kanë për të përfunduar ndonjëherë.

Veç problemeve ekonomike 56-vjeçarja prej 30 vitesh kujdeset për vajzën e saj të sëmurë.

"30 vjet kam me të. Më vështirë nuk ka, do ta laj, ta shpëlaj, do ta kreh, vesh, të gjitha gjërat. Është e pavetëdijshme."

Rezarta 30 vjeç që kur ishte 6 muajshe u sëmur. Mjekët e kanë diagnostikuar me probleme të shëndetit mendor, epliepsi dhe me kalimin e kohës gjendja e saj është përkeqësuar.

E ëma tregon se ndihma që i është ofruar është në vlerën e 20 mijë lekëve. E me to blen ilaqet e nuk i mjafon për ushqim.

Ajo kërkon përkrahje të paktën për vajzën.

"Nevoj kam shumë. Të më ndihmojë sa të kem gocën, për këtë më dhimbset."

Familja jeton në zonën e Baldushkut. Atyre ju mungojnë gjërat bazë ndaj shpresojnë se mos kush do ti ndihmojë.

Me sytë drejt ndihmave, 54-vjeçarja: Më ndihmoni për hir


Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal.

EMISIONET