I riu në Elbasan u qëllua me pistoletë pas konfliktit, policia identifikon autorin

Një konflikt mes disa të rinjve i mori jetën një 25-vjeçari mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Policia në njoftimin zyrtar për mediat thotë se rreth orës 21:50, në lagjen "Kongresi", gjatë një konflikti për motive të dobëta midis disa të rinjve, dyshohet se shtetasi Klajdi.SH, rreth 20 vjeç, ka qëlluar me armë zjarri pistoletë dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi Madrid Ulqinaku rreth 25 vjeç, banues në Elbasan.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor.

Është rrethuar zona dhe vijon krehja e saj për të bërë të mundur kapjen e autorit.
Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

EMISIONET