I nxehti Afrikan, ja sa do të jetë temperatura më e lartë për sot

I nxehti Afrikan, ja  sa do të jetë  temperatura më e lartë

Vendi ynë vazhdon të mbetet në dominimin e masave të nxehta ajrore nga Veriu i kontinentit Afrikan.

Sipas Meteoalb, sot  temperaturat do të shkojnë në vlerat 18°C deri në 41°C, që do të jetë temperatura maksimale për sot.

Era do te fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 40 - 45 km/h nga drejtimi Perendimor - Veriperendimor duke krijuar dallgë në det.

 

EMISIONET