Horoskopi unik nga Meri Gjini: Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të bënë këtë dhjetor

Çfarë mund të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni? Në "Ditë e Re" Astrologia Meri Gjini ju këshillon të mbyllni çështjet zyrtare. Të bini në ujdira, të firmosni bashkëpunime. Të ndërtoni një strukturë të qartë si do e mbyllni vitin 2021 dhe të nisni 2022 lidhur me punën. Ndërsa vendimet për martesë, për dashurinë, apo analizat personale shtyjini për vitin tjetër.

Mos harxhoni pa limit pasi fundi i vitit mund tju gjejë pa lekë.

Parashikimi për secilin muaj

Dashi

Favorizoheni shumë nga fillimet e reja, në studime, punë,  investime. Është shumë e mbarë. Kujdes me dashurinë, vendimet lërini për vitin tjetër. Projektet aftagjtatë do ju ushqejnë ëndrrën.

Demi

Mos u futni në analiza personale. Mos u merrni me të kaluarën dhe mos merrni vendime për shtëpinë apo shpirtin. Shtoni bashkëpunëtorët. Pranoni ndryshimet. Mirëprisni të rejat. Me lekun nuk do të keni problematika. Jo vendime për dashurinë, jo analiza dhe mos ktheni kokën pas.

Binjakët

Nuk ka vend të anashkalojnë në çdo detaj nga data  4- 20 dhjetor.  Kujdesi që do të kenë këtë periudhë do të përcaktojë dhe suksesin që do të keni pas kësaj date.Nuk do të mungojnë propozimet e reja.

Prioritet puna dhe mos u shpërqëndroni. Mos bëni biseda me tone të larta në familje e streset e punës ti shkarkoni në shtëpi pasi do të ktheni në bumerang gjithë atmosferën e festave të fundvitit.  

Gaforrja

Të bëjnë proragim afatshkurtër të çështjeve të punës.  Një programim afatgjatë duhet ta merrni pas datës 20 dhjetor. Gjatë kësaj kohe jeni marrë shumë me çështjen e shëndetit apo çështje emocionale dhe nuk ndiheni shumë të sigurtë dhe të qartë. Por nuk ka kthim prapë. Shëndeti mirë. Mund të merreni dhe me shtëpinë.

Luanët

Vendosni në agjendë argëtimin dhe familjen. Por nuk duhet të  harrojnë çështje që i përkasin fizikut të tyre. Kjo me patjetër. Këtë muaj do të jenë shumë të mirë për të gjetur zgjidhje për njerëzit që i rrethojnë. Sigurisht një këshilltar i mirë do të ketë dhe benefite financiare.

Virgjëresha

Nuk duhet të lejoni frikën të ndikojë në vendimmarrje. Duhet të karakterizoheni nga vetëbesimi pasi do të jenë një hap para dhe një hap pas. Largoni frikën dhe vendosni pikën mbi I.
Lini mënjanë operaiconet plastike. Mos u merrni me të kaluarën dhe investimet e mëdhaja ekonomike deri më datën 20 dhjetor. Gjithashtu mjaft i dedikuat shumë kohë vetes ecni para.

Peshorja

Kjo shenjë do të jetë e privilegjuara e këtij muaji sa I takon çështjeve të punës apo propozimeve të reja. Sa i takon jetës sentimentale do të merret me plagë të vjetra.   Nuk duhet të projektoni gjëra të mëdhaja apo të rëndësishme me njohje të reja. Nuk duhet ta teproni me  entuziazmin e ri me prurjet e reja. Fundi i muajit është shumë i mirë

Akrepët

Nuk duhet të analizoni çështje që I përkasin familjes. Mos gjykoni partnerin apo pjesëtarë të familjes. Mbylleni këtë kapitull. Tensionet lini pas çështje të momentit keni përmirësimin e gjëndjes ekonomike apo mbyllje të detyrimeve ekonomike. Punë ka. Lodhja do të jetë por do jetë produktive.

Jo sherre, jo debate, jo analiza.

Shpenzime do të keni shumë dhe në bilancin e fundmuajit do e kuptoni.

Shigjetari

Janë protagonist. Duhet të pasurojnë agjendën me sa më shumë kontakte e lëvizje jashtë shtëpie e ambientit të punës. Në pjesën më të madhe duhet ta gjejnë veten jo të kufizuar në zyra e ambiente të mbyllura. Sa më jashtë të jenë aq më të rëndësishëm dhe të mençur dhe në vëmendje do të ndihen.

 E sigurtë është që përmes lëvizjeve, Dhjetori do i japë një përditshmëri shumë të mirë edhe nga vlerësimi për atë çfarë përfaqëson intelekti i tyre që do të shërbejë për anën profesionale. Nga 29 dhjetori e 2022 të ardhurat e tyre do të jenë të pritshmet për të cilat kanë vite që kanë punuar

Pas 22 dhjetori të ardhurat do të jenë të pritshme për të cilat kanë punuar prej 4 vitesh.  

Bricjapi

Mund të kërkojnë dhe pranojnë propozime të reja pune. Të marrin iniciativa, qoftë dhe afat shkurtra apo provizore. Mund të bëjnë çdo gjë sa i takon anës profesionale e punës por nuk mund të merren me analizat e jetës emocionale.

Do të kenë kohë plot për tu marrë me analiza dashurie dhe qartësuar. Vëmendja këtë muaj duhet të ngelet tek çështjet e punës.  

Ujori

Një dhjetor me shije sa të kripur aq të ëmbël për mënyrën si do të jetë.

Sa i takon punës, biznesit apo karrierës pjesa më e madhe e tyre i kanë marrë iniciativat edhe pse duhen kopsitur në detaje të vogla.

Peshqit

Duan të kenë nisje të reja. Është domosdoshmëri të kenë zhvillime të reja në karrierën e tyre, por edhe nëse sot do u vinte propozimin nuk e di nëse do e pranojnë edhe pse e dinë nga brenda se çfarë duan.

Të guximshmit e peshqve do të ishte mirë të mbajnë veshët e sytë hapur për çfarëdolloj oferte sa I takon çështjeve të punës. Do të duhet të jenë të hapur e të pranojnë ofertat e jo të refuzojnë sepse në periudha me detyrime e përgjegjësi të madhe do ia dalin

Të gjejnë kohë për vete e të mos neglizhojnë lodhjen. Me dashurinë do të ndihen pak çuditshëm por do të ecin përpara. Dashuri të japin sa më shumë dhe analizojnë sa më pak.

EMISIONET