E rëndë në Lushnje/ Babai plagos me thikë djalin, 39-vjeçari përfundon në spital

E rëndë në Lushnje/ Babai plagos me thikë djalin,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnje.

Mësohet se gjatë një konflikti, babai 69-vjeçar ka goditur me thikë djalin, i cili ndodhet në spital.

39-vjeçari ka marrë dëmtime fizike dhe në pjesën e fytyrë, si pasojë po merr ndihmë mjekësore nga bluzat e bardha.

Njoftimi i policisë: 

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth orës 18:00, në spitalin e Lushnjës, është paraqitur për ndihmë mjeksore shtetasi N. P., 39 vjeç, i cili dyshohet të jetë dëmtuar me mjet prerës (thikë), nga babai i tij, shtetasi B. P., 69 vjeç, gjatë një konflikti mes tyre.

Gjithashtu po shoqërohet për ndihmë mjekësore në spital edhe shtetasi B. P., pasi nga konflikti ka marrë dëmtime fizike në pjesën e fytyrës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

EMISIONET