Tiranë/ Tentoi të vetëvritet me kallashnikov, 53-vjeçari përfundon në spital

Tiranë/ Tentoi të vetëvritet me kallashnikov, 53-vjeçari

Një 53-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës me kallashnikov.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mihal Grameno” dhe sipas policisë personi ka mbetur i plagosur edhe është transportuar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekeve.

Nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia sqaron se ka sekuestruar armën në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 28.05.2024, rreth orës 16:30, në rrugën “Mihal Grameno”, ka tentuar të vetëvritet me armë zjarri kallashnikov, në banesën e tij, shtetasi A. T., 53 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Arma e zjarrit u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

EMISIONET