Dhuna barbare ndaj avokatit Mëngjesi, 3 nga autorët në arrati, policia jep 20 mijë euro për kapjen e tyre

Tre nga autorët e sulmit ndaj avokatit Sokol Mëngjesi vijojnë të jenë në kërkim.

Sipas rindërtimit të ngjarjes, 3 persona kanë kryer sulmin, një i ka pritur me makinë, ndërsa një i pestë është ndaluar si organizator i sulmit.

Dritan Nano dyshohet se ka porositur dhunën ndaj avokatit Sokol Mëngjesi. Policia e ka arrestuae atë dje disa orë pas ngjarjes.

Në kërkim vijojnë të jenë Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Romario Tabaku.

Ka qenë pikërisht ky i fundit ai që ka larguar tre autorët nga vendi i ngjarjes me një makinë tip “Audi”.

Ndërsa Dorian Alia i cili gjithashtu ishte protagonist i goditjeve barbare ndaj Mëngjesit është vetëdorëzuar në Policinë e Tiranës pak pasi u shpall në kërkim.

Ndërkohë, Policia e Shtetit ka ofruar 20 mijë euro për këdo që jep informacion që çon në arrestimin e autorëve.

Ndërkaq, avokati Sokol Mëngjesi vazhdon të jetë në monitorim intensiv nga stafi mjekësor në Reanimacion, pasi vijon të jetë gjendje të rëndë shëndetësore.

Detajet e ngjarjes

Arrestohet organizatori i sulmit – Dritan Nano

Vetëdorëzohet – Dorian Alia

Në kërkim

Elton Kasaj

Romario Tabaku

Drivald Alia

EMISIONET