Video/ Rikthehet Arsenali i brishtë, barazon 2-2 me vështirësi ndaj Palace

Video/ Rikthehet Arsenali i brishtë, barazon 2-2 me vështirësi

Arsenali rikthehet të bëj ekipin e brishtë. Pas disa ndeshjeve të mira dhe formës pozitive, skuadra e Artetas u ndal në nje barazim në “Emirates” jo nga një trajner normal por një ish legjendë e londinezëve.

Crystal Palace i Patrick Vieira desh i mori fitoren me përmbysje Arsenalit qe barazoi në sekondat e fundit 2-2 duke treguar se mund të bëjë mirë edhe në stol teksa për vendasit kthehen sërish te vështirësitë.

Që në 7’, Aubameyang shënoi golin e parë të ndeshjes duke krijuar iluzionin e një fitoreje të madhe por Palace diti të mbrohej e të reagojë në pjesën e dytë me dy gola të Benteke dhe Odsonne Edouard që përmbysën ndeshjen dhe ne sekondat e fundit ishte Lacazette që shënoi duke shpëtuar Artetan nga humbja./Ora News/.

 

EMISIONET