Odise Roshi zyrtarizon transferimin te skuadra e re në Turqi

Odise Roshi zyrtarizon transferimin te skuadra e re në Turqi

Odise Roshi nënshkruan me skuadrën turke të Sakaryaspor për dy sezonet e ardhshme. Bardhjeshilët të sapongjitur në Ligën e Parë, arritën të bindin sulmuesin e Kombëtares, i cili ndryshon skuadër por jo kampionat.

Roshi u largua nga Boluspor dhe kontrata e re parashikon që ai të arkëtojë 600 mijë euro ne dy vitet e arshshme. Klubi zgjedh një mënyrë mjaft origjinale për të prezantuar sulmuesin shqiptar, shikojeni;

EMISIONET