Numri i ulët i tifozëve, Duka: Vështirësitë të mëdha, paguajnë më shumë një futbollist se një administrator

Numri i ulët i tifozëve, Duka: Vështirësitë të

Armand Duka, president i FSHF-së ishte mbrëmjen e sotme në një përballje me gazetarët në emisionin "Ora Sport" në RTV Ora.

Duka u pyet nga gazetari i Super Sport, Elvis Rexha lidhur me numrin e ulët të tifozëve në stadiume.

Dduka u shpreh se një gjë e tillë nuk është e vërtetë pasi realiteti flet ndryshe.

Sakaq ai tha se "Vështirëstë vinanciare të klubeve janë të mëdha, kanë dhimbje kokë i tërheq gara, paguajnë më shumë lekë për një futbollist se një administrator".

Armand Duka: Nuk besoj se je i saktë. Nëse ti je me numra na i hidh në tavolinë. Më nxirr një ndeshje të vajzave të Vllaznisë dhe të shohim. Stadiumi në Durrës që nuk ka pasrë kurrë tifoz ka parë nëj stadium të mbushur plotë. Të gjitha ndëshjet në "Air Albania" kanë qenë me mbi 10 mijë spektator. Nuk di të ketë rënje numrash.

"Nuk thash se jemi të lumtur me tifozët në stadium. Duhet punuar më shumë, por akoma është largë një administrate të mirëfilltë të klubeve. Vështirëstë vinanciare të klubeve janë të mëdha, kanë dhimbje kokë i tërheq gara, paguajnë më shumë lekë për një futbollist se një administrator. Nëse do ët kishte hapsirë për më shumë fonde ublike do të ishte ndihmë për klubet por jemi i vetmi vend në botë që kullandrisemi me financat tona."

EMISIONET