Nuk ka më dyshime, Lionel Messi te Inter, mbetet vetëm firma

Nuk ka më dyshime, Lionel Messi te Inter, mbetet vetëm firma

Lionel Messi e ka marrë vemdimin final. Argjentinasi do ta vazhdojë karrierën te klubi i David Beckham, Inter Miami.

Sulmuesi kampion bote ka refuzuar 400 milionë euro në sezon nga Arabia Saudite duke zgjedhur diellin dhe detin e Floridas.

Beckham i ka premtuar një pagë të majme dhe pjesë nga aksionet e klubit ndërsa "pleshti" mori kohë për t'i dhënë një shans Barcelonës por tashmë është vonë. Ai vendosi ta kalojë pjesën e mbetur të karrierës në MLS. 

EMISIONET