Mirlind Daku në formacionin e javës në Rusi pas golit në fundjavë

Mirlind Daku në formacionin e javës në Rusi pas golit në

Mirlind Daku në formacionin më të mirë të javës së 21-të të Premier League-s së Rusisë. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare shkëlqeu me një gol dhe një asit në fitoren 2-1 përballë Akhmat Grozny-t, performancë që u vlerësua ndër më të mirat në fundjavën që lamë pas.

Daku është përzgjedhur në rolin e sulmuesit të parë në rreshtimin 4-3-3 të formacionit të javës. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ishte si gjithmonë titullar në majë të.

Kjo është faza e dytë e kampionatit rus, e cila për shkak të temperaturave, ka rinisur vetëm më 2 mars.

EMISIONET