Çmenduri për 1 pikë, suedezi thyen raketën në karrigen e arbitrit të ndeshjes (VIDEO)

Çmenduri për 1 pikë, suedezi thyen raketën në

Një episod i shamtuar është regjistruar në turneun 250 ATP të Lionit. Suedezi Mikael Ymer ka sulmuar arbitrin e ndeshjes ku ai kishte përballë francezin Arthur Fils.

Pas vendimit për një pikë të kontestuar, ai është drejtuar nga gjyqtari de ka thyer raketën duke e përplasur fuqishëm drejt karriges dhe për këtë gjest ai u përjashtua nga turneu.

Shikoni videon;

EMISIONET