Mediat italiane i thurin elozhe Ramadanit: Ai është truri i Lecces

Mediat italiane i thurin elozhe Ramadanit: Ai është truri i Lecces

Lecce e Ylber Ramadanit, arriti një tjetër rezultat pozitiv në Serinë A, teksa barazoi në transfertë ndaj Monzës, me rezultatin 1-1. Titullar te skuadra mike ishte dhe mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ramadani, i cili u aktivizua gjatë gjithë sfidës, teksa u vlerësua me notën 6 nga media italiane “Tuttomercatoweb”, që nuk i ka kursyer elozhet për ish-futbollistin e Partizanit.  

“Ai është truri i Lecces, të gjitha veprimet sulmuese i lindin nga këmbët e tij. Në momentin e presionit maksimal Monza humbet njëfarë distance, jo vetëm për fajet e tij.

Në pjesën e dytë ai drejton lëvizjet e të gjithë ekipit”, ishte komenti i “Tuttomercatoweb” për Ramadanin. Kujtojmë se Ramadani u transferua në merkaton e verës nga Aberdeen ku luante në kampioantin skocez tek Lecce në elitën e futbollit italian, duke bërë kështu hapin e madh në karrierë. 

EMISIONET