Massimiliano Allegri drejt Arabisë Saudite, milionat tundojnë edhe trajnerin italian

Massimiliano Allegri drejt Arabisë Saudite, milionat tundojnë edhe

Jo vetëm lojtarë por edhe trajnerë të njohur. Nga Arabia Saudite vazhdojnë të vërshojnë ofertat e majme për ta transfirmuar kamionatin e vendit arab në një nga 5 më të fortët e botës, siç e ka deklaruar edhe Cristiano Ronaldo.

“Gazzetta dello Sport” bën me dije se trajneri i Juventusit, edhe pse ka një kontratë 2-vjeçare nga e cila përfiton 7 milionë në sezon, po tundohet nga ideja dhe duhet të kthejë pergjigje brenda 48 orëve.

Nuk dihet ende shuma e propozuar apo klubi që e ka bërë ofertën por me shumë mundësi është Al Hilal që mori një refuzim të thatë nga braziliani Tite. Orë vendimtare për Allegrin i cili është në mëdyshje për të vazhduar në Itali apo për të zgjedhur milionat arabe që po e ndryshojnë tërësisht futbollin.

EMISIONET