Kimmich martohet me të fejuarën Lina. Në ceremoni ishte vetëm një lojtar i Bayern Munich

Kimmich martohet me të fejuarën Lina. Në ceremoni ishte

Koha për të nisur një jetë të re, atë bashkëshortore. Joshua Kimmich vendos kurorë me të fejuarën, bukuroshen Lina. Ceremoni në një rreth të ngushtë familjarësh por ajo që ra në sy ishte prania e vetëm 1 lojtari të Bayern Munich.

Të dy janë njohur që në vitin 2013 dhe janë prindër të tre fëmijëve ndërsa gazeta “Bild” zblon detajet e martesës. I pranishëm mes të ftuarve ishte vetëm sulmuesi i Bayernit dhe Gjermanisë, Serge Gnabry, mik shumë i ngushtë i mesfushorit.

Kimmich martohet me të fejuarën Lina. Në ceremoni ishte

Ajo që ra në sy ishte mungesa e pjesës tjetër të skuadrës apo drejuesve të klubit që këtë vit fitoi një tjetër kampionat.

Kimmich martohet me të fejuarën Lina. Në ceremoni ishte

 

EMISIONET