Kane në historinë e Tottenham, Manchester City bën “autogol” në Londër (VIDEO)

Kane në historinë e Tottenham, Manchester City bën

Tottenham i bën “gropën” Manchester City-t në ndeshjen e javës së 20 duke i bërë edhe një ndër ekipit rival të Arsenalit.

Me një gol të Harry Kane që në pjesën e parë, “Gjelat” pa Conten në stol për shkak të një operacioni, u shkaktuan humbjen e katërt të besuarve të Pep Gaurdiolës, të cilët nuk mundën të përfitonin nga hapi fals i Arsenalit në transfertën e Liverpool kundër Everton.

Pas kësaj javë, Manchester City mbetet në vendin e dyte me 45 pikë, 5 më pak se Arsenal kryesues. Kane u bë golashënuesi më i mirë i historisë së Tottenham me 267 gola dhe u ngjit në vendin e tretë të klasifikimit të përgjithshëm të Premier League me 200 realizime.

Përpara tij renditen Wayne Rooney me 208 dhe Alan Shearer me 260. Në ndeshjen tjetër të Premier League, Nottingham Forest kaloi 1-0 Leeds United.

EMISIONET