Europa League, shorti i Nyon dhuron përballje shumë të forta

Europa League, shorti i Nyon dhuron përballje shumë të forta
Kompeticioni i dytë më i fortë i kontinentit, UEFA Europa League projektin çiftet e fazës çerekfinale të këtij sezzoni. Goglat e rrotulluara në selinë e UEFA-s në Zvicër prezantojnë këto përballje;

Manchester United-Sevilla

Feynoord-Roma

Juventus-S. Lisbonë

Bayer Leverkusen-Union Saint Galloise

Ndeshjet çerekfinale do të luhen në 13 dhe 20 prill ndërsa ato gjysmëfinale në 11 dhe 18 maj. Ndërkohë, finalja e madhe do të luhet në Budapest në ditën e fundit të majit.

 

Conference League;

Lech Poznan-Fiorentina

Basel-Nicce

AZ-Anderlecht

Gent-West Ham

EMISIONET