Ekskluzive, Pero Pejic gjen sulmuesin që Kukësi kishte nevojë

Ekskluzive, Pero Pejic gjen sulmuesin që Kukësi kishte nevojë

Kukësi synon të përforcohet në dritaren  transferimit të janarit me Vasil Shkurtaj. Në dy sezonet e fundit sulmuesi është aktivizuar në kampionatin kinez me fanellën e “Jiangshi”, por dëshiron të ndryshoj ambient.

Kukësi kërkon të përfitoj dhe është hedhur menjëherë në sulm për të siguruar shërbimet e tij. Ora News mëson ekskluzivisht se drejtori sportiv Pero Pejic është takuar me përfaqësues të futbollist ku ka diskutuar mundësinë për afrimin e tij te verilindorët.

Për të interes ka shfaqur edhe partizani, por Kukësi është në avantazhi, pasi Shkurtaj ka luajtur me verilindorët nga 2018 deri në 2020.

Në fushatën 2019-2020, Shkurtaj shpërtheu me blutë duke realizuar 22 gola në 30 ndeshje në kampionat, ndërsa shënoi edhe një gol në Kupën e Shqipërisë.

Ekskluzive, Pero Pejic gjen sulmuesin që Kukësi kishte nevojë
Vasil Shkurtaj

Ndërkohë në këtë sezon në kampionatin kinez, Shkurtaj ka grumbulluar 8 ndeshje prej të cilave 5 si titullar ndërsa ka shënuar edhe një gol duke i dhënë tri pikë skuadrës në fitoren 1-0 ndaj Tianshan në 25 nëntor të vitit të kaluar.

Përveç Shkurtajt, Kukësi synon të përforcohet edhe me një mbrojtës qendër, repart i cili ka pasur Luhja në gjysmën e parë të sezonit. Pejic është duke monitoruar disa futbollist, por deri tani askush nuk e ka bindur për të nisur bisedimet.

EMISIONET