Dhunë ndaj lojtarit të huaj, Bylis denoncon me video tifozët e Tiranës (VIDEO)

Dhunë ndaj lojtarit të huaj, Bylis denoncon me video tifozët e
Klubi i Bylisit ka bërë një reagim në rrjetet sociale ku denoncon me pamje dhunën e ushtruar nga një tifoz i Tiranës në dëm të Loran.

Reagimi i FK Bylis:

“Dhunës së paprecedentë dhe grushteve të tifozëve të Tiranës nuk u ka shpëtuar as lojtari ynë Loran! Ndiqni videon dhe shikoni kur gjuhet me grusht”.

Në një postim tjetër disa çaste më pas, Bylis shton një video tjetër ku shkruan:

“Dhunëa barbare të tifozëve të Tiranës, që godasin kë t’u dalë përpara! Këtu nuk flitet më për futboll”.

EMISIONET