Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë me Al Nassr (VIDEO)

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

Ndoshta duhet të presë për të shijuar golin e parë me fanellën e re në Arabinë Saudite. Cristiano Ronaldo e nis pa gol aventurën zyrtare në Lindjen e Mesme.

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

Ndeshja për llogari të kampionatit mes Al Nassr dhe Al Ettifaq u mbyll 1-0 në favor të vendasve ku golin e vetëm e gjeti ish-i i Benfica-s, Talisca. 

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

Pritje madhështore nga tifozët vendas në fillik të ndeshjes. Stadiumi i mbushur me flamuj ku shkruhej marka CR7 në mbështetje të sulmuesit që do të fitojë 200 milionë euro në sezon.

Ronaldo qëndroi në fushë deri në fund të ndeshjes që riktheu në krye të klasifikimit Al Nassr. 

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

Cristiano Ronaldo zhgënjen në debutim. Ja si shkoi ndeshja e parë

EMISIONET