Sondazhi Rtv Ora&Noto: Opozita thellon avantazhin përballë Ramës, PD rritje, PS rënie

Opozita vijon të ruajë avantazhin përballë Partisë Socialiste kur kanë mbetur edhe dy javë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Nga rezultatet e sondazhit të Rtv Ora dhe Antonio Notos të publikuar mbrëmjen e sotme, PS ka një rënie me 0.5 pikë përqindje nga sondazhi i fundit, PD është rritur me një pikë ndërsa LSI mbetet në të njëjtat kuota.

Krahasuar me zgjedhjet e fundit, PS ka rënie me 2%, PD ka rritje me 10%, ndërsa LSI ka rënie me 6%.

Sa i takon PSD së Tom Doshi ka rënie nga sondazhi i fundit, ndërsa Nisma Thurje mbetet në të njëjta kuota.

Ne foto: Tabela 4 e sondazhit IV kombëtar Noto & RTV Ora

Lexoni m e shume: Si eshte orientimi i votes ne Durres e Elbasan

Vendi Lajme Politikë zgjedhjet 25 prill 2021 sondazhi RTV Ora Antonio Notto 6 prill

EMISIONET