Tahiri: Statuti i Asociacionit do të ndikoj në funksionalitetin e Kosovës

Tahiri: Statuti i Asociacionit do të ndikoj në funksionalitetin e

Edita Tahiri, ish-kryenegociatore në dialogun Kosovës Serbi ka komentuar takimin e nesërm ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç.

Sipas Tahirit, modeli i statutit të Asociacionit do të ndikoj në funksionalitetin e shtetit të Kosovës dhe në fatin ë kufijve në Ballkan.

“Modeli i statutit te asociacionit te cilin Kurti neser do ta negocioj me Vuciqin ne Bruksel do te ndikoj ne funksionalitetin e shtetit te Kosoves dhe ne fatin e kufijve ne Ballkan sepse do te frymezoj gjitha pakicat ne Ballkan edhe me shume shqiptaret ne Maqedonine veriore sepse ata nuk jane pakice atje por jane gjysma e popullates…”-ka shtuar Tahiri

vuçiç aleksandër vuçiç edita tahiri albin kurti

EMISIONET