Pas Kurtit, Presidenti Meta takim me homologen e Kosovës Vjosa Osmani

Pas Kurtit, Presidenti Meta takim me homologen e Kosovës Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Sipas mediave të Kosovës, në takim është lejuar që mediat të marrin pjesë.

Pas Kurtit, Presidenti Meta takim me homologen e Kosovës Vjosa Osmani

Ditën e sotme gajtë vizitës në Kosovë Meta është pritur në takim nga kryeministri Albin Kurti, kreu eiLDK-së, Lumir Abdixhiku, kreu  i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi.

 

EMISIONET