FOTO-LAJMI/ “E kujtojnë me mall burri Naimi, si dhe…”, kurora që la Murseli te varri i Liridonës

FOTO-LAJMI/ “E kujtojnë me mall burri Naimi, si dhe…”,

Liridona Ademaj, 30-vjeçarja që u vra mbrëmjen e 29 nëntorit, është varrosur dje në varrezat e fshatit Cërmjan.

Në ceremoninë e varrimit ka marrë pjesë bashkëshorti i saj, Naim Murseli, i cili disa orë më vonë u arrestua nën dyshimet se kishte porositur vrasjen e saj, duke e paguar 30 mijë euro një person për ta kryer krimin.

Mbi varrin e saj, ai la edhe një kurorë me lule. “Të kujtojnë me mallë burri Naimi, si dhe djemtë” – shkruhet në mbishkrimin e kurorrës me lule.

Murseli dyshohet se e ka paguar Granit Plavën 30 mijë euro që ta vrasë gruan. Raportohet se 15 mijë ia kishte dhënë para krimit të rëndë, e 15 mijë të tjera pas vrasjes.

FOTO-LAJMI/ “E kujtojnë me mall burri Naimi, si dhe…”,

EMISIONET