FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17 fëmijë

FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17

Një autobus me 38 fëmijë nga Serbia ka pësuar një aksident trafiku në Bullgari, në autostradën Trakia, raporton Euronews Bulgaria. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30.

Sipas burimeve të ndryshme ka shumë të lënduar. Autobusi u batua në një kanal.

Siç mëson Kurir, autobusi po transportonte anëtarë të Ansamblit Folklorik nga Batajnica. Ata po ktheheshin nga Sunny Beach dhe Nessebar.

Në automjet ndodheshin 38 fëmijë dhe 11 të rritur. Deri më tani në spital janë trajtuar 17 persona, ndërsa dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë. Sipas mediave bullgare, pasagjerit të moshuar rrezikon t'i pritet këmba.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion të konfirmuar, por nuk ka dyshime se jeta e ndonjë fëmije është në rrezik.

Sipas informacioneve jozyrtare, shoferi ka tentuar të lëvizë sediljen e pasagjerit me njërën dorë dhe papritur është kthyer dhe ka zbritur në autostradë me autobusin dhe është përmbysur.

Fatmirësisht nuk ka pasur viktima, por dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë, një fëmijë dhe një i rritur.

Në vendngjarje kanë mbërritur dy autoambulanca, një zjarrfikës dhe disa mjete policie.

Të gjithë pasagjerët janë shtetas të Serbisë. Aksidenti ka ndodhur 216 kilometra në drejtim të Sofjes, afër Stara Zagorës.

Shumica e të plagosurve janë trajtuar në spitalin e Stara Zagorës.

FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17FOTO-VIDEO/Autobusi me targa serbe aksidentohet në Bullgari, plagosen 17

EMISIONET