Shqipëria në Tiranë, Boçi: Protesta po shkon sipas pritshmërive tona

Nga oborri i selisë së Partisë Demokratike, nënkryetari i kësaj partie Luçiano Boçi në një prononcim për gazetaren e Ora News”, Sonila Musai, u shpreh entuziast për protestën e thirrur mesditën e sotme nga opozita kundër qeveroisë “Rama”.

“Protestën po e shikon dhe vetë. Njerëzit kanë ardhur herët, kanë dëshirën e tyre të protestojnë dhe besoj se sheshi do jetë plot, siç dhe janë dhe pritshmëritë”, u shpreh Boçi.

Ndërsa një qytetar nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” për mikrofonin e “Ora News” deklaroi që të gjithë protestuesit nga Kryeministria t’i shkojnë në shtëpi Edi Ramës.

edi rama protesta partia demokratike pd luçiano boçi

EMISIONET