Rama u bëri thirrje demokratëve t'ja futin gjumit me 14 maj, Vasili: Delenxhiu që e falimentoi Bashkine e Kavajës, për herë të parë në 120 vjet!

Rama u bëri thirrje demokratëve t'ja futin gjumit me 14 maj,

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar pas thirrjes së Ramës ndaj demokratëve në  Kavajë për të mos votuar me 14 maj.

Në një postim në facebook, ai shkruan se "ky delenxhi e falimentoi Bashkine e Kavajes, per here te pare ne 120 vjet!"

"Tani do qe te falimentoje te gjithe Shqiperine dhe pastaj tja mbathe ne ndonje ishull me trastat plot me euro. Ndaj dilni te gjithe ne zgjedhje, ne Kavaje dhe ne gjithe Shqiperine dhe prishjani gjumin ketij mendjethartuarit.Se ky e ka mortje, ky mbushet i tëri nga vota e lire!" shkruan Vasili.

zgjedhjet e 14 majit fushata zgjedhore

EMISIONET