"Nuk është opozita për të luajtur Playstation", Salianji: Fajin për humbjen e kemi vetë

Deputeti i PD Ervin Salianji deklaroi sot se faji për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit ishte i vetë opozitës dhe drjetuësevë të saj.

"Më vjen keq se gati gjysma e deputetëve të opozoitës thuajse kanë qënë me vakansa, kanë qënë pushim. Nuk ka asnjë faj populli në këto zgjedhje, faji ëhstë i drejtuesëve të opozitës, është faji jonë është faji i deputetëve.

Do vazhdohet prap me të njëjtën mënyë dhe më vjen keq. Ka dhe një paradë budallëku që e shoh dhe para jush herë pas herë. Ata që kanë dalë të katërtit i kërkojnë llogari atyre që kanë dalë të dytët pse keni dalë ju më mirë ndërkohë përgjegjësinë kryesore e kanë vetë.

Sikur njerëzit kanë pritur që kush ka qëndruar dhe tani u ndez playstation-i për të luajtur lojën e ka gabim. Dhe ndonjë tjetër që i ngarkon ndonjë detyrë Rama dhe thotë hajde po vij. Nuk është kështu opozita dhe do ta shihni që demokratët kanë për ti marrë para," tha ai.

EMISIONET