Berisha nga Kamza: Primaret ishin zgjedhja më e mirë e dinjitoze, është rruga e lirisë

Berisha nga Kamza:  Primaret ishin zgjedhja më e mirë e dinjitoze,

Kreu i PD Sali Berisha teksa takoi sot banorë të Kamzës në prezantimin e Arjan Hoxhës si kandidt për kryebashkiak deklaroi se përzgjedhja e kandidatëve përmes Primareve ishte zgjedhja më e mirë dhe dinjitoze e bërë ndonjëherë.

"Të dashur, demokrate e demokratë, banorë të Kamzës.

Përshëndetje e mia më të përzemërta, mirënjohjen më të pakufishme për këtë pritje të jashtëzakonshme, për të këtë miting të zjarrtë, fantastik, me të cilin ju inauguroni çeljen e fushatës elektorale, fushatës së fitores, të kandidatit të lirisë, të zgjedhur nga ju dhe vullneti juaj, Arjan Hoxha.

Së pari më lejoni të përulem para jush, për mbështetjen që i keni dhënë PD-së, në këto 30 vite, një mbështetje e një rëndësie jetike për këtë forcë politike, e cila u krijua si forcë e lirisë, pluralizmit, si lokomotivë e interesit kombëtar, integrimit të Shqipërisë në BE dhe NATO.

Mirënjohja ime është e pakufishme, respekti im dhe nderimi më i madh për ju baballarët, paraardhësit tuaj që me lumenj djerse, përkushtimi, me aftësi të mëdha, me ndershmëri, ngritën këtu një nga qytetet më të mëdha, më të bukura të Shqipërisë, Kamzën, si monument madhështor i shpirtit punëtor të banorëve të saj, të atyre që erdhën nga të katër anët për të ndërtuar ëndërrën e bukur të të ardhmes së tyre.

Jemi sot në një fushatë elektorale në të cilën paraqitemi para jush me kandidatë, për herë të parë në 32 vite, të propozuar nga ju, të votuar nga ju, të mbështetur nga ju. Kjo ishte kërkesa juaj në vjeshtën e vitit 2021 dhe kjo u bë realitet në dhjetor të vitit 2022. Sot në Kamzë dhe mbarë

Shqipërinë, vijmë para jush si njerëz që kemi mbajtur fjalën, si njerëz të cilët rivendosëm standardet më të mira për zgjedhjen e kandidatëve.

Sot Arjan Hoxha dhe të gjithë kandidatët e PD-së, nuk janë kandidatë të kryetarit të Partisë, apo kryesisë saj, janë kandidatë tuaj, të vullnetit të lirë, të besimit tuaj dhe ju garantoj unë ju se kjo përbën një nga standardet më të mira ku ekziston sot kudo në botë.
Këto primare, si të parat që ishin absolutisht nuk ishin të përsosura, kishin defekte, të meta të padiskutueshme.

Por kjo parti është e tillë, nuk mohon kurrë gabimet që bën, përkundrazi i merr ato i përmirëson, i korrigjon dhe bën gjithçka me besimin më të madh se rruga e nisur është rruga më e mirë, se kjo mënyrë kandidimi dhe zgjedhje është më e mira, më dinjitozja është rruga e lirisë.

Pat nga ata që menduan se ky proces do të na përçajë, ja ku jemi sot, të bashkuar të gjithë, ata që kandiduan, ata që votuan ndryshe, njerëz që i besojnë lirisë, që bashkohen për një qëllim, dua të ju shpreh mirënjohjen më të madhe të gjithë atyre që i janë bashkuar sot këtu për qëllim, për Kamzën demokratike, për fitoren e lirisë."

sali berisha zgjedhjet e 14 majit

EMISIONET