Basha drejt rikandidimit: Do t’i përkushtoj energjitë te një opozitë e vërtetë në shërbim të njerëzve

Basha drejt rikandidimit: Do t’i përkushtoj energjitë te

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se me rikthimin në skenën politike, po vijon me takimet e tij në terren.

Në një reagim në rrjetet sociale, duke iu referuar debateve dhe diskutimeve brenda PD-së, Basha theksoi se nuk do të bëhet kurrë pjesë e baltosjes, gënjeshtrave dhe të mashtrimeve.

“Rruga që kalon përmes politikës së vjetër të baltës, akuzave dhe banalizimit të çdo debati publik na mban në vendnumëro dhe nuk mund të sjellë kurrë ndryshim për njerëzit.”, tha Basha, ndërsa shtoi se demokratët nuk mund të mbeten peng i halleve të Berishës.

REAGIMI I BASHËS

Me shumë kënaqësi i’u përgjigja ftesës për një kafe nga një grup kontribuesish dhe qendrestarësh të PD-së në degën 2 në Tiranë.

Zhvilluam një bisedë të hapur dhe të drejtpërdrejtë, ku i’u përgjigja pa asnjë hezitim pyetjeve, interesit dhe shqetësimeve të tyre dhe këtë do të bej me të gjithë pjesëtarët e familjes sonë politike.

Por unë nuk do të bëhem kurrë pjesë e baltosjes, edhe kur të vazhdojnë siç kanë rinisur me të njëjtat sulme, gënjeshtra e mashtrime.

Sepse rruga që kalon përmes politikës së vjetër të baltës, akuzave dhe banalizimit të çdo debati publik na mban në vendnumëro dhe nuk mund të sjellë kurrë ndryshim për njerëzit.

Unë bëra një hap pas sepse nuk doja një luftë të brendshme, i bindur se prej saj përfitojnë vetëm kundërshtarët! Dhe ishte gjëja e duhur. Por ja ku jemi. Asgjë s’ka ndryshuar, madje situata është edhe më keq për demokratët dhe shqiptarët.

Prandaj e ndjej për detyre t’i përkushtoj energjitë e mija tek një opozitë e vërtetë në shërbim të njerëzve. Vetëm një alternativë e qartë, që ka në qendër hallet e qytetarëve dhe jo ato të politikanëve mund të sjellë ndryshimin e vërtetë.

EMISIONET