Arrestimi i biznesmenit Pëllumb Gjoka, Berisha: Ka grabitur 100 mijë m2 tokë në Velipojë, akuzohet e për vrasje njerëzish

Sali Berisha ka reaguar në lidhje me operacionin e policisë së Shtetit SPAK që ka çuar në pranga biznesmenin Pëllumb Gjoka. Berisha hodhi akuza se me ndihmën e Edi Ramës ai ka grabitur 100 mijë m2 tokë në Velipojë, ndërsa shtoi se akuzohet edhe për vrasje njerëzish.

‘Sot është njoftuar arrestimin e disa krerëve të botës së krimit shtetëror dhe të lidhur me shtetin. Sot është arrestuar Pëllumb Gjoka një nga banditët kryesor një njeri që me ndihmën e Edi Ramës ka grabitur ndoshta rreth 100 mijë m2 në Velipojë. Akuzohet edhe me vrasje njerëzish.

Pëllumb Gjoka ka një motel këtu të cilin Edi Rama i ka dhënë apo donte ti jepte 5 yje dhe kazinonë. Pëllumb Gjoka ishte po aq i afërt me Edi Ramën sa dhe vetë Damian Gjiknuri.

Mbi Plumbin ishte Bistri. Bistri është një nga eksponentët kryesor të krimit në Shqipëri dhe në Ballkan drejtonte drejtorinë operacionale të policisë së shtetit. Është një hajdut ordiner tek autor i it ë gjitha llojeve të dhunimit të ligjit. Ky është vetëm fillimi i SKY regjistrimit’- tha Berisha.

EMISIONET