Mariah Carey performon për herë të parë "All I Want For Christmas" në Billboard Music Awards

Mariah Carey performon për herë të parë "All I Want For

Këngtarja me famë botërore, Mariah Carey, solli gëzimin e festës në Billboard Music Awards, duke dhënë performancën e saj klasike "All I Want For Christmas Is You" për herë të parë në një shfaqje çmimesh.

Artistja fituese e çmimit "Grammy", e njohur si Mbretëresha jozyrtare e Krishtlindjeve, magjepsi audiencën teksa mbërriti në skenë me një ashensor skish dhe performoi në një pistë patinazhi.

Carey, e cila mori "Çmimin e Arritjes në Chart Billboard", shprehu mirënjohjen për fansat e saj dhe pranoi rëndësinë e Billboard në karrierën e saj gjatë fjalimit të pranimit.

Hiti i përjetshëm i festave ka arritur në numrin 1 në "Billboard Hot 100" çdo vit që nga viti 2019.

Carey gjithashtu njoftoi një turne special për të festuar sezonin e Krishtlindjeve.

EMISIONET